OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH "WENECJA 2020"

Aktualności | 2020-09-23 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

W dniach 11/13 września 2020r., na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Wenecka” w miejscowości Wenecja odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, zorganizowana przez Radę ds. Młodzieży ZG PZW.  W zawodach wzięło udział 64 uczestników reprezentujących 12 Okręgów PZW i jedno Koło PZW. Nasza młodzież z Koła PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin w Olimpiadzie miała zaszczyt reprezentować Okręg PZW Gorzów Wielkopolski w składzie: Filip Łysakowski (kat. do lat 12), Daria Dulik (kat. do lat 14), Mateusz Dziedzic (kat. do lat 16). Kierownikiem drużyny był Bogdan Kułaczkowski oraz trenerzy (opiekunowie) Judyta Kułaczkowska i Piotr Klimczak.

Pierwszego dnia po odprawie kierowników drużyn odbyło  się uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020. Pierwszą konkurencją olimpiady był test sprawnościowy czyli rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga, tuż przed kolacją uczestnicy przystąpili do drugiej konkurencji jaką były testy ekologiczno – wędkarskie.

Drugiego dnia tuż po śniadaniu odbyły się kolejne konkurencje olimpijskie. Do spławikowych zawodów wędkarskich przystąpili zawodnicy w kat. do 12 lat wędkując na jeziorze Weneckim i zawodnicy w kat. do 16 lat zmagający się na łowisku specjalnym. W tym samym czasie zawodnicy w kat. do 14 lat rywalizowała w zawodach rzutowych w 3-boju spinningowym. Po obiedzie na jeziorze Weneckim do zawodów spławikowych przystąpili zawodnicy w kat. do 14 lat, a uczestnicy w kat. do 12 i 16 lat rywalizowali w 3-boju spinningowym.

Ostatniego dnia w Sali Konferencyjnej Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Wenecka” odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich olimpijskich konkurencji, nagradzanie zwycięzców oraz oficjalne zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży w Sportach Wędkarskich Wenecja 2020. W Olimpiadzie nasza drużyna zajęła 15 miejsce. W klasyfikacji końcowej w kat. do 12 lat Filip Łysakowski zajął 22 miejsce, w kat. do 14 lat Daria Dulik zajęła 12 miejsce, a w kat. do 16 lat Mateusz Dziedzic zajął 13 miejsce.

Serdecznie dziękujemy dla Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski, Okręgowej Komisji Młodzieży przy Okręgu PZW Gorzów Wlkp. za wsparcie i za to że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej imprezie jaką jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.