Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

SPEC KURS Z WĘDKARSTWA RZUTOWEGO (CASTING)

Aktualności | 2020-10-10 | Publikujący: Koło PZW Sulęcin nr 2 Lin

 

 

 

    03 października 2020r., na boisku piłkarskim w miejscowości Długoszyn odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży z wędkarstwa rzutowego (casting). Po raz trzeci spec kurs poprowadził zaproszony wybitny szkoleniowiec, trener w dyscyplinie wędkarstwa rzutowego, Z-ca Przewodniczącego Rady ds. Młodzieży ZG PZW Andrzej Ulanowski. Całe szkolenie objęte było patronatem Okręgowej Komisji Młodzieży PZW Okręgu w Gorzowie Wielkopolskim, a całą organizacją zajęło się Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin. W zajęciach udział wzięło 11 młodych wędkarzy, wychowanków PZW Koła Nr 2 „Lin” Sulęcin.

 

 

   Instruktarz 3-boju spinningowego rozpoczęty został od Arenberga, konkurencja sportu rzutowego polegająca na celnym trafieniu ciężarkiem 7,5 g do umocowanej do podłoża specjalnej tarczy. Zawodnik rzuca z pięciu stanowisk oddalonych od 10 do 18 metrów po dwa razy z każdego stanowiska różnymi stylami.

 

   Kolejnym etapem szkolenia był Spinning Cel – Skish Spinningowy 7,5g. To kolejna konkurencja w której zawodnik musi wykonać 20 celnych rzutów do pięciu żółtych tarcz o średnicy 75cm ułożonych pochyło. Najczęściej zawodnicy stosują rzut z nad głowy.

 

   Po przerwie obiadowej przyszedł czas na kolejną konkurencję jaką była Odległość spinningowa jednorącz ciężarkiem 7,5g., polegająca na oddaniu trzech rzutów do rzutni w formie trójkąta. Najdłuższy rzut jest punktowany. Szkoleniowiec każdą konkurencję szczegółowo omówił i zademonstrował wszystkie techniki rzutów. W trakcie kiedy młodzież doskonaliła swoje umiejętności w 3-boju spinningowym szkoleniowiec podpowiadał i starał się żeby każdy uczestnik korygował swoje błędy.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za przeprowadzenie Spec Kursu i za poświęcenie swojego wolnego czasu.

 

Dziękujemy Okręgowej Komisji Młodzieży PZW Okręgu Gorzów Wielkopolski za sfinalizowanie Spec Kursu.

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej łowisz?
Spławikową
Gruntową
Spiningową
Muchową
Podlodową
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin